Borealislubjakivi

Borealislubjakivi, tuntud ka kui rõngaspaas või karplubjakivi, koosneb suures osas brahhiopoodi Borealis borealis'e kodadest. See eripärane settekiht moodustus Siluri ajastu alguses ligikaudu 440 miljoni aasta eest, kui Eesti ala kattis troopiline madalmeri. Toonid varieeruvad heleda beezi, roosa ja purpursete toonide vahel, mille sees on valged rõngasmustrid kivistunud karpidest.

Sobib kasutamiseks sisekujunduses nii põranda kui seinaplaadina. 1cm paksune plaat on väga efektne tagant valgustusega. Maailmas ülimalt haruldane ja kõrgelt väärindatav kivi, hea töödeldavusega ning pilkupüüdev.

Lihvitud/saejäljega

Beezikas Borealislubjakivi kaotab oma isikupära, kui valitud töötlus jääb lihvitud või saejäljega, kuna valged borealis borealis’e karbid ei tule heledal taustal esile. Kuid purpurne borealislubjakivi on lihvituna väga ilus, muster paistab hästi välja ning pind ei jää libe. Küll aga on see kivi nii eriline ja kallis, et harva tellitakse sellest põrandaplaate.

Liivaprits/harjatud

Kuna borealislubjakivi koosneb praktiliselt üleni fossiilidest, on see töttlus väga huvitava tulemusega, kuna fossiilid on ülejäänud kivimassist tugevamad, ning peale lihvimist või liivapritsi töötlust muutub karpide muster täielikult reljeefseks. Sobib kasutamiseks kamina pinnal, aknalauaks, peegliriiuliks ja mujal, kus kivi ainulaadsus ja ilus välimus esile tuleb.

Poleeritud

Borealislubjakivi on väga hästi töödeldav, eriti on see kivi uhke poleerituna. Pind jääb valgustpeegeldav ning mustri sügavus ja erilises tuleb esile. Kuna meie borealislubjakivi sisaldab ka palju teisi eelajaloolisi mereelukaid, on poleeritud kivis rohkem detaile, ilusaid kordumatuid mustreid ning värvidemängu.

Küsi lisainfot

Kirjuta meile oma soovist ning leiame parima lahenduse.

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.